Χωρίς νικήτη το ντέρμπι ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1-1!!!

Χωρίς νικητή (1-1) ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ, για την 19η αγωνιστική της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.

Ο Ζοσέ Μαουρίτσιο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με κοντινή κεφαλιά στο 10ο λεπτό του αγώνα, ενώ στο 32′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό φάουλ στον Νίκλας Χουλτ ο Λέο Ζαμπά.

Η Ένωση ισοφάρισε στο 74ο λεπτό για το τελικό 1-1, με ωραία κεφαλιά του Έκι Πόνσε, ο οποίος συνέχισε το εντυπωσιακό σερί σκοραρίσματός του στο πρωτάθλημα, έπειτα από υποδειγματική σέντρα του Μάρκο Λιβάια από τα δεξιά.

Το παιχνίδι είχε πάθος, δύναμη, ευκαιρίες,παλμό από τον υπέροχο κόσμο μας και 2 γκολ. Η Ένωση μας δεν μπήκε καλά γενικά ήταν μέτρια παρόλα αυτά ισοφαρίσαμε. Δεν είναι καλό αποτέλεσμα καθώς για εμάς η νίκη ήταν δεδομένη.

Συνεχίζουμε όμως μια γροθιά όλοι μαζί!!!

Την Πέμπτη (19.30) η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, στον πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό για το Κύπελλο Ελλάδας.