ΣουπερΛιγκ Κ17: Ολυμπιακός Κ17 2-0 Απόλλων Σμύρνης Κ17

Από τον Δημήτρη Φωτεινόπουλο

Η Κ17 του Ολυμπιακού ξεκίνησε νικηφόρα την νέα σεζόν, νικώντας την αντίστοιχη ομάδα του Απόλλωνα με σκορ 2-0.

Το πρωί του Σαββάτου 08 Σεπτεμβρίου η Κ17 του Ολυμπιακού επικράτησε με σκορ 2-0 της Κ17 του Απόλλωνα.

Η ομάδα του Απόλλωνα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, και στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανώτερη από τον Ολυμπιακό. Στο δεύτερο ημίχρονο πέσανε οι ρυθμοί και οι νέοι του Ολυμπιακού αρπάξανε τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν και επικράτησαν της “Ελαφράς Ταξιαρχίας“. Το 1-0 του Ολυμπιακού το πέτυχε με πέναλτι στο 58ο λεπτό το οποίο εκτέλεσε ο Γούλας, ενώ 10 λεπτά αργότερα από κόρνερ που εκτέλεσε ο σκόρερ Γούλας, ο Σταμούλης έκανε το 2-0.

Ολυμπιακός(Τ.Θέος) : Τζολάκης, Τσάβος, Παπαδόπουλος (Κεραμιδάς 73′), Ασλανίδης, Τιμολέον, Γούλας, Τόλιος (Λιάτσος 82′), Γεωργακόπουλος (Σταμούλης 46′), Σουρλής, Ντότης (Μούκα 87′), Κατσαβάκης (Θεοδωρίδης 82′).

Απόλλων Σμύρνης(Κ.Δεληγιάννης): Στάθης, Καρβουνιάρης, Σμιγάλης, Λυκούδης, Βλαχονικολέας, Νούσης (Κάσσιος 64′), Κοντογιανάτος, Γιαννάκης, Λιάσκος, Κατσικανταής (Μπατράνης 70′), Σαλάτος.