Υπάρχει ακόμα ελπίδα στον Πλατανιά νίκησε 1-0 τον Λεβαδειακό!!!!

Από τον Γιώργο Πλατανιά

Η ελπίδα επέστρεψε στα Περιβόλια, μετά τη νίκη της ομάδας μας με 1-0 επί του Λεβαδειακού στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής.

Ο Πλατανιάς κατάφερε να πάρει το 2ο “τρίποντο” στο πρωτάθλημα και πρώτο στο “σπίτι” του και παράλληλα βαθιά ανάσα ενόψει της δύσκολης συνέχειας στην φετινή κούρσα.

Ο Λεβαδειακός θέλησε να αιφνιδιάσει στο ξεκίνημα του αγώνα και μπήκε πιο δυνατά, όμως ο Κλιάγιτς ήταν αυτός που σταμάτησε την προσπάθεια του Γιακουμάκη πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο.

Στην πορεία του αγώνα, ο Πλατανιάς ήταν αυτός που πήρε τα ηνία και κατάφερε να ελέγξει τον ρυθμό, όμως παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε -με αποκορύφωμα το σουτ – άουτ του Δημούτσου στο 69′ σχεδόν από το σημείο του πέναλτι και με τον γκολκίπερ του Λεβαδειακού εξουδετερωμένο- δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ που θα του έδιωχνε το άγχος.

Τελικά στο 78ο λεπτό, ήρθε η λύτρωση. Ο Κοροβέσης έβγαλε την σέντρα, ο Πετρόπουλος κατέβασε την μπάλα και ο Φαβάρο στην προσπάθειά του να τον κόψει, αρχικά του κάνει πέναλτι και στην πορεία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στα υπόλοιπα λεπτά ήταν εμφανής η προσπάθεια των παικτών μας να κρατήσουν αυτό το 1-0, ο Λεβαδειακός βγήκε μπροστά, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει την εστία του Κλιάγιτς.