Κορυφή ΠΑΟΚ με άνεση 3-0 την Λάρισα!!!

Από το paoktzaki4

O «Δικέφαλος» μπήκε με φοβερή ορμή και διάθεση στο παιχνίδι, δείχνοντας αποφασισμένος να… καθαρίσει από νωρίς.

Στο 9’ ο Βιεϊρίνια με μακρινό σουτ  ανάγκασε τον Μπόζοβιτς σε ενστικτώδη απόκρουση.

Ένα λεπτό αργότερα οι παίκτες του ΠΑΟΚ έκρυψαν την μπάλα από τα δεξιά, αλλά η σέντρα του Κάμπος πέρασε ανεκμετάλλευτη από τους Πρίγιοβιτς και Πέλκα.

Τελικά ο «Δικέφαλος» προηγήθηκε στο 12’, με τον Βιεϊρίνια να σεντράρει από τα αριστερά για το κεφάλι του Πρίγιοβιτς στο δεύτερο δοκάρι και τον Σέρβο να… σπάει την μπάλα με παράλληλη κεφαλιά, έχοντας εξουδετερώσει τον Μπόζοβιτς και δίνοντας έτοιμο γκολ στον Σάκχοφ, ο οποίος πλάσαρε σε κενή εστία.

Ο ΠΑΟΚ συνέχιζε να ψάχνει κι άλλα γκολ, έχοντας πολλούς παίκτες του σε φοβερά κέφια.

Στα τελειώματα του πρώτου ημιχρόνου ο Βαρέλα με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Πέλκα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο με φόρα και στο 49’ μία πανέξυπνη προσποίηση του Πέλκα με το σώμα του έδωσε μέτρα μπροστά, με τον Έλληνα μεσοεπιθετικό να «ταϊζει» με κάθετη τον Πρίγιοβιτς και τον Σέρβο να μη συγχωρεί, κάνοντας το 3-0.

Ο «Δικέφαλος» συνέχιζε να πιέζει και έψαχνε κι άλλα γκολ, με τους παίκτες του να έχουν αυτοπεποίθηση και να βγάζουν τη δουλειά τους από τις προπονήσεις στους διάφορους συνδυασμούς τους.

Κάποια λάθη στη μεσαία γραμμή έδωσαν την ευκαιρία στην ΑΕΛ να προσπαθήσει να βγει στην κόντρα, χωρίς ωστόσο να ανησυχήσει ιδιαίτερα ο Πασχαλάκης.

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-0 την ΑΕΛ και επέστρεψε… σούζα στην κορυφή της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενος πλήρως την «γκέλα» του Ολυμπιακού στο Περιστέρι, με τον οποίο διεύρυνε τη διαφορά του.