Γίναμε μπάχαλο…..

Από το Paoktzaki4

imΜόνο ο ΠΑΟΚ μπορεί να καταφέρει σε έναν αγώνα να καταστραφεί.

Τι εννοώ?

Δεν είναι η ήττα από τον Ατρόμητο χθες. Είναι ο τρόπος που χάσαμε και το τρίτο ημίχρονο από τον Ίβιτς. Αυτά που είπε στην χθεσινή συνέντευξη τύπου ήταν πρωτόγνωρα και έσκασαν σαν βόμβα.

Η ατμόσφαιρα στην Τούμπα χθες ήταν όχι μίζερη αλλά πολύ περίεργη.

Από εκεί που θα έπρεπε να είχαμε γιορτή χαμόγελα και να παίρναμε την νίκη αφού προερχόμασταν από την μεγάλη νίκη στην Ιταλία, έγινε το αντίθετο ακριβώς.

Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για εμάς με γκολ του Ροντρίγκες στο 3ο λεπτό με γκολ από τα αποδυτήρια. Το 2-0 έγινε σχεδόν στο 30ο λεπτό και με αυτό το σκορ πήγαμε στα αποδυτήρια.Όλα έδειχναν ότι ο αγώνας καθάρισε και πήραμε το τριποντάκι.

Κανονίζαμε όμως χωρίς τον Ατρόμητο που μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο έκανε την ολική ανατροπή και από 3-1 το έκανε 3-4 παγώνοντας εμάς την ομάδα και γενικά τους πάντες αφού ούτε οι ίδιοι δεν το περίμεναν να έχει τέτοια εξέλιξη ο αγώνας…

Στην συνέντευξη τύπου ο Ίβιτς φανερά ενοχλημένος από τον αγώνα όπως εξελίχθηκε είπε για κάποιους ποδοσφαιριστές ότι δεν αγωνίζονται όπως πρέπει  και ότι θα φύγει ή εκείνος ή αυτοί!!!

Η βόμβα έσκασε και είναι γεγονός. Τα αποδυτήρια στον ΠΑΟΚ μας είναι άρρωστα και πρέπει να βρεθεί λύση από χθες όχι σήμερα.

Ο Σαββίδης πρέπει να πάρει μέτρα δραστικά και με ουσία. Οι ποδοσφαιριστές μετά την λήξη ενώ κάποιοι έφυγαν  και ξανά πήγαν στα αποδυτήρια αφού τους ενημέρωσαν να γυρίσουν τώρα πίσω, και τους μίλησε προφανώς ο Ίβιτς και αργά το βράδυ ο Ίβιτς και οι τρεις αρχηγοί θα βρισκόντουσαν με τον μεγαλομέτοχο για να δούμε τι θα γίνει…?