ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ η διαφορά μας είναι αυτή, να χάνεις και να τραγουδάς 1 ώρα μετα την λήξη!!!

Από τον Σταμάτη Β.

Βάλτε το καλά στο μυαλό σας όλοι οι αλλόθρησκοι, ο Πανιώνιος είναι μεγάλος και θα σας δίνει πόνο είτε νικάμε είτε χάνουμε….

Δεν θα μας καταλάβει κανένας για τι ακριβώς μιλάμε γιατί δεν το έχετε ζήσει.

Η ομάδα έχανε και εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων που έφυγαν όλοι οι υπόλοιποι τραγουδούσαμε σαν να είχαμε βάλει εμείς τα 3 γκολ στον ΠΑΟΚ!!!Γιορτή ο Πανιώνιος γιατί αυτό είναι το διαφορετικό.

Ο αγώνας τελείωσε οι παίχτες με κάτω τα κεφάλια και ο κόσμος να τους χειροκριτάει και να φωνάζει ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ!!!

Ήρθαν ανταπέδωσαν το χειροκρότημα και μπήκαν στα αποδυτήρια να αλλάξουν. Πέρασαν σχεδόν 40΄ λεπτά και ο κόσμος χωρίς να σταματήσει λεπτό ακόμα τραγουδάει και φωνάζει συνθήματα του ιστορικού!!!

Το σκηνικό επαναλαμβάνεται με τους παίχτες και την διοίκηση να ξαναβγαίνουν έξω να χειροκροτούν τον κόσμο!!!

Αυτό είναι να είσαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ κύριοι των υπολοίπων…

Δεν γίναμε για τα κύπελλα και τα πρωταθλήματα ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ!!!!

Όταν έρθει η ώρα να κατακτήσουμε κάτι από τα δυο φυσικά και θα είναι ευπρόσδεκτα!!!

Στα του αγώνα τώρα:

Ο Ιστορικός μας προχθες στο ραντεβού του με την ιστορία δεν ήταν παρών καθώς οι ποδοσφαιριστές μας δεν μπήκαν με πάθος αλλά φοβισμένα στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα ο πιο ποιοτικός ΠΑΟΚ να προηγηθεί άνετα με σκορ πρόκρισης από το πρώτο ημίχρονο.

Το βαρή 0-2 του πρώτου ημιχρόνου είχε κόψει όλες τις ελπίδες μας για κάτι καλό στον χθεσινό ημιτελικό.

Να πω και μια αλήθεια αν ο Σαββίδης έβαζε το γκολ στην αρχή του αγώνα ίσως να βλέπαμε άλλο παιχνίδι.

Το δοκάρι στην κεφαλιά πάλι μας στέρησε όποια ελπίδα και φυσικά η ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο με κενή εστία να πηγαίνει η μπάλα άουτ!!!

Στην επανάληψη η ομάδα ήταν σαφώς πιο καλή από την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου βελτιώθηκε μπήκε με πιο ψυχή αν και ο ΠΑΟΚ ήταναυτός  που έκανε το 0-3.

Παρόλα αυτά δεν σταματήσαε και τελικά καταφέραμε με τον αρχηγό μας τον Παναγιώτη Κόρμπο να μειώσουμε σε 1-3 όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Απλά να μην ξεχάσουμε ότι το μπάτζετ των δυο ομάδων έχει τεράστια διαφορά!!!!