Με το δεξί η ΠΑΟΚΑΡΑ 2-1 τον Παναιτωλικό

Από το Paoktzaki4

magesssssssssssΠρεμιέρα χθες για την ΠΑΟΚΑΡΑ μας και το τελικό σκορ ήταν 2-1 ενώ θα μπορούσε να ήταν και 4-1!!!

Κατά διαστήματα η ομάδα μας έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και αν ήταν λίγο πιο προσεκτικοί στις τελικές προσπάθειες το σκορ θα έπαιρνε μεγάλες διαστάσεις…

Η Τούμπα δεν γέμισε αν και οι 16000 φίλαθλοι δεν θεωρείτε μικρός αριθμός,  η θύρα 4 ήταν ακόμα  άδεια λόγο τιμωρίας μας αλλά αυτό δεν εμπόδισε να βρισκόμαστε σε άλλες θύρες και να τραγουδάμε για την αρρώστια μας!!!

Ο Μπίσεσβαρ και ο Ροντρίγκες άνοιξαν λογαριασμό στο σκοράρισμα για την ομάδα που δεν απειλήθηκε καθόλου από τον Παναιτωλικό και αν δεν έκανε το λάθος στο τέλος ο Βαρέλα δεν θα είχαμε δεχθεί και γκολ αλλά το ποδόσφαιρο τα λάθη δεν συγχωρούνται εύκολα….

Ο ΠΑΟΚ σκόραρε με το καλημέρα με το λάθος διώξιμο του αμυντικού του Παναιτωλικού ο Μπισεσβαρ το εκμεταλλεύτηκε και με ωραίο σουτ έκανε στο 2ο μόλις λεπτό το 1-0 λύνοντας τα πόδια των παιχτών μας από νωρίς και παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο.

Οι ευκαιρίες πολλές, 2 δοκάρια  και αρκετές φάσεις που θα πρέπει να τις τελειώνουμε για να μην έχουμε θέμα.

Στο 27ο λεπτό ο Αθανασιάδης με μαγικό τρόπο και υπέροχο τακουνάκι έβγαλε σε θέση γκολ τον Ροντρίγκες και εκείνος το έκανε και 2-0 για τον ΠΑΟΚ!!!

Ο ρυθμός του αγώνα δεν έπεσε απλά εμείς χάναμε τις ευκαιρές η μία μετά την άλλη εως το τέλος του αγώνα και στο τέλος δεχθήκαμε και το γκολ!!!