2 στα 2 ο Θρύλος μας 2-0 την Μπασακσεχίρ

Από τον Κοκκινοφρουρό

Ο Ολυμπιακός μας έκανε το 2 στα 2 και σήμερα καθώς νίκησε τους Τούρκους και στον Πειραιά!!

Άτυχος ο Γκιγιερμε στο 4ό λεπτό καθώς δεν κατάφερε να σκοράρει με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός δεν ήταν τόσο καλός με τους Τούρκους να πιέζουν να βάλουν γκολ που θα του έφερνε στα ίσα με εμάς.

Ο Ολυμπιακός όμως στο 58ό λεπτό ξεκλείδωσε την άμυνα τους και έκανε το 1-0 με τον Σεμέδο και έτσι οι καρδιές όλων μας ηρέμησαν.

Το 2-0 έγινε από τον Βαλμπουενά 20 λεπτά αργότερα στο 78ό λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πέναλτι που είχε κερδίσει ο Ραντζέλοβιτς πιο πριν.

Στα θετικά του Ολυμπιακού μας οι σταθερές επεμβάσεις του τερματοφύλακα μας του Σα που κράτησε το 0 και τον Ολυμπιακό όρθιο στο να συνεχίσουμε να παίζουμε στο Τσάμπιονς Λιγκ εκεί που μας αρμόζει.

Επόμενος μας αντίπαλος η ομάδα του γνώριμου μας Μπεργκ η Κράσνονταρ…