Με το χέρι του Θεού για να πάρετε μπροστά…

Καλησπέρα σας φίλοι μου Πανιώνιοι και γενικά φίλαθλοι όλων των ομάδων.

imagesΕίναι Πέμπτη και τώρα θα αναλύσουμε τον αγώνα της Κυριακής του Πανιωνίου με τον Ολυμπιακό. Το πρωτάθλημα της Super League 2015-16 ξεκίνησε την Κυριακή και όπως φαίνεται μάλλον θα είμαστε στο ίδιο έργο θεατές καθώς οι μεγάλοι θα ευνοούνται από τις διαιτησίες για να νικήσουν είτε παίζουν καλά είτε όχι. Το λέω αυτό γιατί στην Ελλάδα ο ισχυρός πρέπει πάντα να νικά!!! Η ομάδα μου ο Πανιώνιος ξεκίνησε με το αριστερό το πρωτάθλημα καθώς έχασε από τον καλύτερο μεν αλλά με σπρώξιμο δε Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη με 3-0. Μπορεί το σκορ να έληξε 3-0 και να φαίνετε εύκολο και κάποιος να πει τι λέει αυτός τώρα έχασε 3-0 και μιλάει για σπρώξιμο? Η ομάδα μου αδικείτε από το 3-0, δεν ήταν τόσο κακός, ο προπονητής μας φοβήθηκε και κατέβασε αμυντικά λίγο την ομάδα αλλά από την άλλη είχε ένα δίκιο αφού έπρεπε να καλύψει όλα τα ατού του Ολυμπιακού. Η ήττα ήταν λίγο πολύ αναμενόμενη καθώς ήταν πρώτη αγωνιστική, έπαιζε ο Ολυμπιακός πρώτο επίσημο παιχνίδι στην έδρα του με τον κόσμο του μαζί ε έπρεπε να νικήσει. Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος μας αλλά δεν είχε ουσία καθώς δεν είχε κάποια κλασική ευκαιρία εκτός από κάποια σουτ από μακριά προς την εστία μας. Το 1-0 ήρθε με χέρι του Ντουρμάζ από κατέβασμα της μπάλας και πιθανόν χέρι και του σκόρερ τους του Φορτούνη, η κάμερα δεν πολύ βοήθα αλλά από μια λήψη δείχνει να έχει κάνει χέρι και αυτός. Ο Πανιώνιος μπορεί να μην αντέδρασε (κακός μεν όχι ότι θα άλλαζε κάτι βέβαια) αλλά τυφλοί δεν είμαστε κύριοι. Η ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει και στο πρώτο ημίχρονο σε αναμπουμπούλα η προβολή του Μπουμάλ πέρασε αουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο ένα σουτ του Μκακασέτα απόκρουσε ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού και στην συνέχεια στο ριμπάουντ του ποδοσφαιριστή μας στο γύρισμα του οι αμυντικοί έδιωξαν. Μετά από εκεί ο Πανιώνιος δεν φάνηκε επιθετικά. Αμυντικά δεν ήταν άσχημος παρά τα 3 γκολ. Το 2-0 για το Ολυμπιακό ήρθε από σουτ του Μπουχαλάκη και η μπάλα να χτυπάει σε αμυντικό μας και να αλλάζει πορεία ξεγελώντας τον τερματοφύλακα μας Παπαδόπουλο. Το 3-0 και το μόνο καθαρό και ωραίο γκολ έγινε στις καθυστερήσεις του αγώνα από όμορφο σουτ του Ντοσεβί. Αγωνιστικά καλύτερος ο Ολυμπιακός, φυσικό αφού σαν μονάδες είναι καλύτερος και αγωνιζόταν και στην έδρα του. Απλά να λέμε τα πάντα, δεν είναι κακό να πείτε ότι ήταν χέρι στο 1-0, δεν είπαμε τίποτα αλλά δεν είμαστε τυφλοί. Μην μας περνάτε και χαζούς. Κανένα site και κανένας δημοσιογράφος η τηλεοπτικός σταθμός δεν ανέφερε για χέρι.