Λευκή ισοπαλία στα μπαράζ Πλατανιάς – ΟΦΗ

Από τον Οφητζή

Ισόπαλη, χωρίς σκορ, έληξε η αναμέτρηση μεταξύ ΟΦΗ και Πλατανιά,  για τον πρώτο αγώνα μπαράζ, στο Γήπεδο Περιβολίων.

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ανήκε στους γηπεδούχους, οι οποίοι απείλησαν στο 6ο λεπτό με τον Μπιανκόνι να σουτάρει και τη μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Σωτηρίου. Η ομάδα μας είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 21’, με τον Αντίλ Ναμπί να εκτελεί απευθείας φάουλ στο ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα αρχικά κόντραρε στα σώματα των παικτών του Πλατανιά, στη συνέχεια πήρε και πάλι ο Ναμπί, έκανε το σουτ και έστειλε τη μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων. Στο 29ο λεπτό ο ΟΦΗ έχασε ακόμα μια ευκαιρία για το 0-1, με τον Σόουζα να σουτάρει από πλάγια θέση και τον Γκοτ να επεμβαίνει σωτήρια για την ομάδα του.

Στο 62ο λεπτό ο ΟΦΗ είχε μια ακόμα καλή στιγμή με τον Γιακουμάκη να βρίσκεται στην πορεία της μπάλας και τον Γκοτ να προλαβαίνει και να μπλοκάρει. Στο 70’ οι γηπεδούχοι έγιναν και πάλι απειλητικοί, σε φάση διαρκείας. Ο Παπανικολάου έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Κοροβέση, στη συνέχεια ο Καραγκούνης έκανε νέο σουτ, με τον Σωτηρίου να βρίσκει τη μπάλα και να τη στέλνει στο αριστερό του δοκάρι. Ο ΟΦΗ έχασε σημαντικές ευκαιρίες να κάνει το 0-1, με κορυφαίες αυτή στο 76’ με τον Παπάζογλου να πλασάρει, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντίνα, πρόλαβε όμως και έδιωξε πάνω στη γραμμή του τέρματος ο Μπιανκόνι αλλά και αυτή στο 85’ με την κεφαλιά του Παπάζογλου να σταματά στο δοκάρι της εστίας του Γκοτ.

ΟΦΗ (Χ. Βέρα): Σωτηρίου, Γιαννούλης, Μπράουν, Παπάζογλου, Κοροβέσης, Νέιρα, Μεγιάδο, Ναμπί (75’ Νάστος), Βαζ (75’ Ντίνας), Σόουζα (57’ Γιακουμάκης), Σάσι