Μπαράζ παραμονής για τον ΌΦΗ μας

Από τον Οφητζή

Κάποιοι μας είχαν ξεγράψει και μας είχαν έτοιμους για την Football League αλλά τους χαλάσαμε την συνταγή καθώς ο ΟΦΗ είναι τεράστιος και στο τέλος κατάφερε έστω και με τα μπαράζ να διεκδικεί την σωτηρία του και μάλιστα κόντρα σε μια ακόμα ομάδα της Κρήτης τον Πλατανιά!!!

Στα του αγώνα του χθεσινού ό ΟΦΗ μπήκε δυνατά και με πάθος και πίστη πέρασε από το Περιστέρι.

Ο προπονητής μας ο κύριος Βέρα έχει αλλάξει την φιλοσοφία της ομάδας και τον έχει μετατρέψει σε νικητή!!!

Με δυο γκολ των Νέιρα και Σάσι, ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη απέναντι στον Ατρόμητο στο Περιστέρι, για την 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος “Super League Σουρωτή”.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό, με την μπάλα να φτάνει στον Νέιρα μετά από εκτέλεση κόρνερ και τον Αργεντινό να τη στέλνει στα δίχτυα της εστίας του Μέγιερι. Λίγα λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία να πετύχει δεύτερο γκολ. Ο Μπράουν βγήκε απέναντι από τον γκολκίπερ των γηπεδούχων και έκανε το σουτ προς την εστία, όμως ο Ούγγρος πρόλαβε και απέκρουσε.

Στο 44’ ο Ατρόμητος έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Μανούσο, όμως ο Σωτηρίου επενέβη, διατηρώντας το 0-1 υπέρ του ΟΦΗ, ενώ στο 64’ ο Ρισβάνης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στη συμβολή των δοκών της εστίας του τερματοφύλακα της ομάδας μας. Στο 74ο λεπτό έπειτα από λάθος του Ρισβάνη η μπάλα έφτασε στον Γιαννούλη, αυτός έδωσε στον Σάσι και ο Τυνήσιος με ωραίο πλασέ νίκησε τον Μέγιερι για το 0-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το ματς.

ΟΦΗ (Χ. Βέρα): Σωτηρίου, Μιχόγεβιτς, Γιαννούλης, Βαζ, Σασί, Μεγιάδο, Ναμπί (81’ Σακόρ), Κοροβέσης, Μπράουν, Νέιρα (88’ Ντίνας), Σόουζα (72’ Νάστος)