Νικήσαμε και πήραμε ακόμα μια βαθμολογική ανάσα ΟΦΑΡΑ μου!!!

Από τον Οφητζή

Με γκολ του Ρικάρντο Βαζ ο ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος “Super League Σουρωτή”.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού και δεν απειλήθηκε καθόλου, έχοντας την πρώτη της ευκαιρία στο 8ολεπτό με τον Βελλίδη να μπλοκάρει το σουτ του Βαζ. Στο 19’ ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ με το σουτ του Ρικάρντο Βαζ, μετά από γύρισμα του Μπράουν, να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του γκολκίπερ των Ιωαννίνων. Λίγο πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου ο ΟΦΗ έφτασε κοντά στο 2-0, με τον Νέιρα να εκτελεί απευθείας φάουλ και την μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βελλίδη.

Στο 54’ η ομάδα μας είχε μια ακόμα καλή στιγμή με τον Γιακουμάκη να αστοχεί με κεφαλιά, ενώ στο 81ο λεπτό ο Βουό με συρτό σουτ σημάδεψε το αριστερό δοκάρι της εστίας του Βελλίδη.

ΟΦΗ (Χ. Βέρα): Σωτηρίου, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Μιχόγεβιτς, Μπράουν, Νάστος, Μεγιάδο, Σόουζα (82’ Κουτσιανικούλης), Νέιρα, Βαζ (89’ Σάσι), Γιακουμάκης (84’ Βουό)