Με τον Μοράρ στα κέφια του 2-1 ο Παναιτωλικός τον Όφη!!!

Από τον Αγρινιώτη

Ο Δέλλας έκανε σεφτέ στις νίκες για το καινούριο πρωτάθλημα και έτσι ο Παναιτωλικός πήρε τους 3 βαθμούς.

Ο προπονητής μας αν και δεν έμεινε ευχαριστημένος από την απόδοση της ομάδας μας όπως είπε κρατάει την νίκη και συνεχίζουμε από σήμερα την προετοιμασία μας για τον επόμενο αγώνα.

Ο Παναιτωλικός είχε σε μεγάλη μέρα τον Μοράρ που πέτυχε 2 γκολ και από αυτόν ο Παναιτωλικός μπόρεσε να πάρει την νίκη.

Την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε χθες ο Παναιτωλικός, που επιβλήθηκε του ΟΦΗ με 2-1.

Ο Μοράρ άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με σουτ μετά από κάθετη μπαλιά του Μαρινάκη.

Στο 58ο λεπτό  μετά από εκτέλεση φάουλ του Έρικσον και απόκρουση του Στρέζου, ο Μοράρ με διαγώνιο σουτ έκανε το 2-0.

Ο ΟΦΗ μείωσε στο 88’ όταν ο Έρικσον στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα την έστειλε στην εστία του Κυριακίδη.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχάι, Άργκους, Τσοκάνης, Έρικσον, Ουίλιαν (66′ Λιάβας), Μάζουρεκ (86′ Χαντάκιας), Ντίας, Μανά (81′ Ρότσα), Μοράρ.

ΟΦΗ: Στρέζος, Αργυρόπουλος (29′ Παπαστεριανός), Παπάζογλου, Μπολάκης, Ποτουρίδης,  Κυριακίδης, Μεγιάδο, Νέιρα, Κουτσιανικούλης (75′ Αραβίδης), Πλατέλλας (61′ Ντίνας), Βουό.

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 2.343