ΟΚ ναι στεναχωρεθήκαμε και μακάρι να μπορούσαμε να περάσουμε αλλά το ποδόσφαιρο έτσι είναι έχει τις χαρές έχει και τις λύπες.

Συνεχίζουμε όμως για το πρωτάθλημα και το κύπελλο για έναν δυνατό ΑΤΡΟΜΗΤΟ.

Μόμο περηφάνια αδέρφια για το αστέρι στην καρδιά!!!

Ήττα (0-2) με Λέγκια Βαρσοβίας στο Περιστέρι και αποκλεισμός

Τον αποκλεισμό από την επόμενη φάση του Europa League γνώρισε ο Ατρόμητος μετά την ήττα με 0-2 στον επαναληπτικό με τη Λέγκια Βαρσοβίας στο Περιστέρι.

Ο Ατρόμητος είχε καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο έχοντας τουλάχιστον δυο καλές ευκαιρίες, με το φάουλ στο δοκάρι του Ρόσα και την κεφαλιά του Καχίλα αλλά τελικά στο 29’ δέχτηκε το 1-0 από τον Στολάρσκι που σούταρε έξω από την περιοχή ενώ είχε προηγηθεί αδράνεια της άμυνας.

Από εκεί και έπειτα η ομάδα μας είχε δυο ακόμα καλές ευκαιρίες με τον Μανούσο που δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ, με τη Λέγκια να κάνει το τελικό 0-2 στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 51’ από προβολή του Βέσοβιτς μέσα από την περιοχή.

Το 0-2 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα που έθεσε τον Ατρόμητο εκτός των play-off του Europa League.

Ατρόμητος (Αναστασίου): Μέγερι, Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Μάντσον (69’ Ούμπιδες), Καχίλα (58’ Ουγκράι), Χαρίσης, Ρόσα, Μανούσος, Βέλλιος (83’ Ενσικουλού).

Λέγκια Βαρσοβίας (Βούκοβιτς): Μαγέσκι, Στολάρσκι, Λέβτσουκ, Γεντρτσέτσικ, Ρότσα (62’ Βιέτσεσκα),