Οι ” Μάγκες ” από το Περιστέρι 1-2 την Ντουναϊσκα!!!!(vid)

Από τον Ατρομητάκια

“ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ” ο Ατρόμητος πέρασε από την Σλοβακία με τεράστιο διπλό!!!

Νίκη πρόκρισης για την Ατρομητάρα 1-2 την Ντουναϊσκα στην Σλοβακία!!!

Διπλό από ημίχρονο και πρώτο βήμα πρόκρισης για την Ατρομητάρα μας το καμάρι του Περιστερίου και όχι μόνο!!!

Η ομάδα μας μπήκε στο γήπεδο με σκοπό να πάρει την νίκη και τα κατάφερε.

Όλοι οι ποδοσφαιριστές μας έδωσαν το καλύτερο τους εαυτό και ανταμοίφθηκαν με την νίκη αυτή στην Σλοβακία.

Με μια γκολάρα του Ούμπιντες στο 20ο λεπτό ο Ατρόμητος ξεκλείδωσε την άμυνα των Σλοβάκων.

Η Ντουναϊσκα στο 34ο λεπτό ισοφάρισε με πολύ ωραίο γκολ έπειτα από πίεση που δέχτηκε η άμυνα μας.

Το γκολ αυτό αφύπνησε την Ατρομητάρα μας και η απάντηση ήρθε 8 λεπτά αργότερα στο 42ο λεπτό με τον Μανούσο να το πανηγυρίζει με τον δικό του τρόπο!!

1-2 για τον Ατρόμητο μας που δεν σταματήσαμε να προσπαθούμε να πιέζουμε, λίγο έλειψε να γίνει το 1-3 στο 45ο λεπτό αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας μας είπε όχι.

Το ημίχρονο τελείωσε με αυτό το σκορ και η ομάδα μας είχε ακόμα 45 ολόκληρα λεπτά να διαχειριστεί το αποτέλεσμα.

Οι Σλοβάκοι πίεσαν λίγο στα πρώτα λεπτά της επανάληψης αλλά όχι κάτι το σπουδαίο. Είχαν μια δυο μικροευκαιρίες αλλά τις καλές τις κάναμε εμείς με τον ίδιο παίχτη τον Ρόσα στο 85ο λεπτό αλλά η μεγαλύτερη στο 89ο λεπτό με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι αφού πρώτα ο αντίπαλος τερματοφύλακας είχε εξουδετερωθεί.

Η λήξη του αγώνα μας βρήκε όλους χαρούμενους το Περιστέρι γιορτάζει και το επόμενο βήμα είναι να γεμίσουμε το γήπεδο μας και να πάρουμε ακόμα μια νίκη για την ιστορία μας!!!

Ντουνάισκα Στρέντα: Γέντλιτσκα, Ρόναν (30’λ.τρ. Κρ. Βίντα), Βίντα Μ., Ραμίρεζ, Καλμάρ, Όραβετς, Κρούζλιακ, Κόστρνα, Ντίβκοβιτς, Ντέιβις (73’ Καμαρένα), Τσμέλικ (60’ Βεσελόφσκι)

Στον πάγκο: Σάραζ, Μπεσκοροβάινι, Τάιβο, ΒεΜπέντναρ

Ατρόμητος: Μέγερι, Κιβρακίδης (39’ λ.τρ. Νάτσος), Γούτας, Ρισβάνης, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης, Μανούσος, Ούμπιντες, Ενσικουλού (61’ Φάρλεϊ Ρόσα), Βέλλιος(74’ Καχίλα)

Στον πάγκο: Θεοδωράκης, Κορτ, Ουγκράι, Γιακουμάκης