Αχ ρε ΑΡΗ μας… κρίμα κριμα κριμα!!! 3-1 την Μόλντε!!!(vid)

Από τον Αρειανό

Ο ΑΡΗΣ μας πάλεψε όσο μπορούσε έφτασε να γυρίσει τον αγώνα αλλά δεν τα καταφέραμε στο τέλος…

Φτάσαμε στην πηγή αλλά δεν ήπιαμε νερό χθες καθώς η ομάδα μας είχε ένα πολύ δύσκολο έργο, το να καλύψει το 3-0 που είχαμε χάσει στον πρώτο αγώνα από την Μόλντε.

Τα καταφέραμε με το 3-0 υπέρ μας να γίνεται στο 86ο λεπτό και το γήπεδο να γίνεται καμίνι!!!

Μάλιστα παραλίγο 2 λεπτά αργότερα να βάλουμε και 4ο γκολ αλλά ο τερματοφύλακας της Μόλντε τους κράτησε ζωντανούς.

Ο ΑΡΗΣ μας σε όλο τον αγώνα ήταν η καλύτερη ομάδα αλλά πολλές φορές δεν προκρίνεται πάντα ο καλύτερος, έτσι και με εμάς σε μια από τις ελάχιστες ευκαιρίες της Μόμλντε σην παράταση στο 105ο λεπτό δεχθήκαμε το γκολ που μας στέρησε το να μπορέσουμε να βάλουμε γκολ και να προκριθούμε εμείς!!!

Κρατάμε την πολύ καλή απόδοση της ομάδας και την εκπληκτική ατόσφαιρα από τον κόσμο μας που έκανε το Κλεάνθης Βικελίδης πραγματικά κόλαση.

Κρατάμε την γκολάρα του Ματίγια στο 25ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ που άνοιξε τον δρόμο για την νίκη της Αρειανάρας μας!!!

Στο 37ο λεπτό ο αρχηγός μας ο Δεληζήσης έκανε το 2-0 και πάλι φωτιά το γήπεδο όπως είχε γίνει και στο 1-0.

Ο ΑΡΗΣ έπαιξα καλό ποδόσφαιρο τους κοιτάξαμε στα μάτια χάσαμε πολλές ευκαιρίες αλλά δεν καταφέραμε να περάσουμε γιατί η Μόλντε είχε σε μεγάλη ημέρα τον τερματοφύλακα της που θα έπρεπε να είχε φάει ακόμα 2 γκολ και ας έφαγε μόνο 3!!

Δεν πειράζει όμως ΑΡΗ μου παίξαμε σαν ΆΡΗΣ και νικήσαμε άσχετα αν δεν προκριθήκαμε!!!

Καλή μας συνέχεια και πορεία στις Ελληνικές διοργανώσεις!!!