Φιλικό: ΟΦΗ 2-1 Απόλλων Σμύρνης

Από τον Δημήτρη Φωτεινόπουλο

Το απόγευμα 11 Αυγούστου στις 18:30, ΟΦΗ και Απόλλωνα βρέθηκαν αντιμέτωποι για φιλικό αγώνα, ΟΦΗ να επικρατεί του Απόλλωνα με σκορ 2-1.

Ο ΟΦΗ νίκησε τον Απόλλωνα με σκορ 2-1. Από ένα ημίχρονο η κάθε ομάδα, με τον ΟΦΗ να είναι πολύ καλός στο πρώτο και να μην μπορεί να αντιδράσει ο Απόλλωνας, και στο δεύτερο βελτιώθηκε ο Απόλλωνας και έχασε και ευκαιρίες για την ισοφάριση.

Περίπου 3.000 οπαδοί του ΟΦΗ βρέθηκαν στο Παγκρήτιο για να παρακολουθήσουν αυτή την φιλική αναμέτρηση.

ΟΦΗ: Στρέζος (46’ Σωτηρίου), Κουτσιανικούλης (46’ Δεληγιαννίδης), Βουό (67′ Αραβίδης), Παπαστεριανός (46’ Οικονόμου), Παπάζογλου (46’ Φαζός), Μεγιάδο (46’ Κυριακίδης), Σασί (46’ Ντίνας), Κοροβέσης (46’ Κοιλιάρας, 89′ Νοικοκυράκης), Μπολάκης (46’ Αργυρόπουλος), Νέιρα (46’ Πλατέλλας), Ποτουρίδης (61’ Νάστος)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βάσιτς, Στάθης, Κύργιας, Πετζόνι (46’ Βαφέας), Τζανετόπουλος (46′ Βλάχος), Κοντοές (65’ Σουλτζ), Ναδάλες, Γκονζάλες, Καλλέργης(46’ Έιλερς), Μπεντινέλι (65’ Γκίνο), Ελ Χέλβε (71′ Ρόσι)

MVP: Ο Νέιρα ήταν πάρα πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο. Ήτανε ο συνδετικός κρίκος του κέντρου και της επίθεσης του ΟΦΗ, και βοήθησε πάρα πολύ.