Μας αδικεί το σκορ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ

Από τον Ενωσίτη

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη σε όλο το διάστημα του αγώνα αλλά δστυχώς δεν μπορέσαμε την υπεροχή μας να την κάνουμε γκολ και έτσι ο νόμος του ποδοσφαίρου λέει ότι θα δεχτείς γκολ όπως και έγινε.

Επειδή όμως θα ήταν αδικία να χάσουμε οι παίχτες μας πάλεψαν μέχρι το τέλος και ισοφαρίσαμε.

Ισοπαλία μεταξύ ΑΕΚ και Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ (1-1), στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.

Οι δύο ομάδες είχαν δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ με τον Τάσο Μπακασέτα στο 22′ και ο Ολυμπιακός με τον Αχμέντ Χασάν στο 44′, ενώ λίγα λεπτά πριν το γκολ των φιλοξενούμενων ο Γιώργος Γιακουμάκης επιχείρησε ένα εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.

Ο Κώστας Φορτούνης άνοιξε το σκορ με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή στο 58′, για να διαμορφώσει το τελικό 1-1 ο Τάσος Μπακασέτας, με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ροντρίγκο Γκάλο στο 90′. O Λούκας Μπογέ πραγματοποίησε το επίσημο ντεμπούτο του για την ομάδα μας απόψε, αγωνιζόμενος ως αλλαγή.