ΑΕΚΑΡΑ ΜΕ ΨΥΧΗ

Από τον Ενωσίτη

Μπορεί χθες η ΑΕΚΑΡΑ μας να μην νίκησει αλλά για ακόμα ένα παιχνίδι έδειξε ότι έχουμε ψυχή!!!

Αν και προηγηθήκαμε με 1-0 η Αούστρια κατάφερε να μας ισοφαρίσει στο 43ο λεπτό και μάλιστα να προηγηθεί κίολας στο 49ο λεπτό με 1-2 από αδράνειες που είχαμε στην άμυνα. Δηλαδή μετά το 1-1 υπήρχε μια κοιλιά την οποία εκμεταλεύτηκαν και μας έκαναν το 1-2 το οποίο έτσι όπως κυλούσε ο αγώνας και ο χρόνος εννοώ φαινόταν ότι θα ήταν και το τελικό σκορ.

Η ΑΕΚ δεν τα παράτησε καθώς έδειχνε διάθεση και κυνηγούσε την ισοφάριση. Το ότι δεν παρατάνε κανένα αγώνα οι ποδοσφαιριστές μας είναι δουλειά Χιμένεθ και το είδαμε και στον αγώνα με τον Ολυμπιακό που πάλι ήμασταν πίσω στο σκορ με  2 γκολ και το γυρίσαμε!!! Έ έτσι και χθες βρισκόμασταν πίσω στο σκορ και ισοφαρίσαμε στο 90ο λεπτό με τον Λιβάγια να πετυχένει το 2-2 και να μας χαρίζει πολύτιμο βαθμό για την συνέχεια των αγώνων μας στο Γιουρόπα!!!