ΣούπερΛιγκ: Λεβαδειακός 1-0 Απόλλων Σμύρνης

Από τον Δημήτρη Φωτεινόπουλο

Σε ένα κακό ματς ο Λεβαδειακός κατάφερε να πάρει το πρώτο του τρίποντο της χρονιάς στην 2η αγωνιστική της ΣούπερΛιγκ, νικώντας τον Απόλλωνα με σκορ 1-0.

Ο Λεβαδειακός, το βράδυ της Δευτέρα 03 Σεπτεμβρίου, νίκησε τον Απόλλωνα 1-0, παρά ότι έπαιζε με 10 παίχτες για πάνω από 20 λεπτά, λόγο της αποβολής του Κρνέτα στο 68ο λεπτό.
Το γκολ του Λεβαδειακού το πέτυχε ο Μαρκόφσκι στο 73ο λεπτό από κεφαλιά.

Ο Λεβαδειακός παρατάχθηκε με 4-2-3-1, ενώ ο Απόλλωνας με 4-3-3.

Λεβαδειακός(Α.Μάντζιος): Επασί, Τσαμπούρης, Κρνέτα, Ζησόπουλος, Ντιόγκο, Μητρόπουλος, Όμο, Νανγκίς (Καραχάλιος 72′), Σουμπίνιο (Σαβαντογκό), Γιακουμάκης (Αντιλεχού 90′), Μαρκόβσκι

Απόλλων Σμύρνης(Λ.Βελέντζας): Χουάντερσον, Στάθης, Κύργιας, Λούκιτς, Ναδάλες, Κοντοές (Ελ-Χελβέ 87′), Κονέ (Σικαμπάλα 77′), Ζοάο Πέδρο (Ντ’Ούρσο 62′), Μάντζιος, Μπεντινέλι, Τριάδης