Ήττα για την Παναχαϊκή 1-3 από τον ΑΟΧ Κισσαμικού

Από τον Kosta Rossoneri

Για την 24η αγωνιστική της Football League, η Παναχαϊκή υπέστη την πρώτη εντός έδρας ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, από τον ΑΟΧ/Κισσαμικό με 3-1.

Οι “κοκκινόμαυροι” βρέθηκαν να χάνουν από το πρώτο ημίχρονο με ένα γκολ του Κάσσου στο 6′, με το αποτέλεσμα ημιχρόνου να είναι στο 0-1.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πετύχουν και άλλο τέρμα αυτή τη φορά με τον Αρναρέλλη ο οποίος από κοντά έγραψε το 0-2. Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός επί της ουσίας “κλείδωσε” την επικράτησή του επί της Παναχαϊκής με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Κάσσου στο 73′.

Ο Χρήστος Ελευθεριάδης μείωσε απλά στο τελικό 3-1 λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Η Παναχαϊκή από το 68′ αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Τσελεπίδη.

Συνθέσεις:

Παναχαϊκή (Χρήστος Καραπίτσος): Πέτριτς, Σταμόπουλος, Πλέγας (28′ Μπαστακός), Αργυρόπουλος, Φουρλάνος (76′ Παπατόλιος), Ελευθεριάδης, Μόσνι, Ντάσιος, Κυνηγόπουλος, Μωραΐτης (46′ Κολ), Τσελεπίδης.

ΑΟΧ/Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Αλί, Παπαχρήστος, Φαζός, Μουμίν, Τεγούσης, Ρίσκι (83′ Αποστολόπουλος), Αρναρέλλης (75′ Βρεττός), Κάσσος, Κουσκουνάς (38′ λ.τρ. Τόλι).