Ο κόσμος χαρούμενος, ανεβασμένος με καλή ψυχολογία όπως άλλωστε και οι ποδοσφαιριστές μας από το καλό αποτέλεσμα που είχαμε πάρει στην Ολλανδία.

Τα γέλια και τα πειράγματα ήταν στα φόρτε μας  καθώς και η διάθεση ήταν τρομεροί και καλοκαιρινοί.

Η ατμόσφαιρα τρομερή παοκτζίδικη όπως εμείς ξέρουμε και τους τρελαίνουμε όλους.

Όλα αυτά μέχρι και πριν τον αγώνα μας με τον Άγιαξ.

Ο ΠΑΟΚ μας μπήκε δυνατά και ξεκίνησε ιδανικά τον αγώνα με γκολ από τα αποδυτήρια με τον Κλάουζ να μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα βάζοντας φωτιά τόσο στην εξέδρα όσο και στην ομάδα που ψήλωσε πιο πολύ ηθικά.

Αυτό τελικά ίσως να μας έκανε και κακό καθώς και την Τούμπα αλλά και στην Ολλανδία είχαμε προηγηθεί και ο Άγιαξ μας ισοφάρισε στην Ολλανδία και μας έκανε ανατροπή εδώ.

Ο ΠΑΟΚ έχασε τουλάχιστον 3 ευκαιρίες να βάλει ακόμα ένα δύο και τρία γκολ και να καθαρίσει τον αγώνα αλλά με το άγχος δεν γίνετε δουλειά και έτσι οι Ολλανδοί έχασαν μια ευκαιρία σαν απάντηση και στο 45ο λεπτό μας ισοφάρισαν με το πέναλτι[πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το 1-1 σκορ που μας πήγαινε σε παράταση εάν έληγε έτσι.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ κακό ποιοτικά  από το πρώτο που είχε φάσεις και γκολ, στο δεύτερο σαράντα πεντάλεπτο οι μονομαχίες ήταν στα φόρτε και οι αρκετές διακοπές για τραυματισμούς.

Το γκολ του αποκλεισμού μας ήρθε στα τελευταία λεπτά από στημένη φάση και μας έκοψε κυριολεκτικά τα φτερά, όντως πραγματικά μόνο εμείς θα μπορούσαμε να αποκλειστούμε έτσι!!!!!

Πάμε τώρα για την πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα και δεν έχει χαθεί τίποτα!!