2-0 ο Παναθηναϊκός τον ΠΑΟΚ με πράσινη ψυχή

Από τον Μάνο τον Πράσινο

Τρομερός ο Παναθηναϊκός έπαιξε δυνατά με μυαλό και κατάφερε να νικήσει τον ΠΑΟΚ με 2-0. Με γκολ του Μακέντα με πέναλτι και με τον Χατζηγιοβάννη λίγα λεπτά αργότερα να κλειδώνει την νίκη του Παναθηναϊκού μας .

5η σερί νίκη για την ομάδα του Ζώνη επιβεβαίωσε την ανοδική πορεία που έχει.

Οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού έδωσαν τα πάντα για να πάρουν την νίκη καθώς έδειξαν ζήλο πιο πολύ από τον ΠΑΟΚ και με τον τρομερό Σωκράτη Διούδη να κρατάει το 0 στην ομάδα με τον Ινσούα να δίνει ώθηση από τα άκρα τον Κουρμπέλη να παίζει με ψυχήτον Μακέντα να είναι δραστήριος τον Δώνη να βοηθάει πολύ και φυσικά όλο το στήσιμο της ομάδας και το κοουτσάρισμα από τον Δώνη έδωσαν την νίκη και τους τρεις βαθμούς στον Παναθηναϊκό μας.

Πράσινο πάρτι και από τον υπέροχο κόσμο μας που βοήθησε πολύ τους ποδοσφαιριστές μας που είχαν ακόμα έναν συμπαίκτη αυτόν από την εξέδρα

Με την ανατροπή του Δώνη από τον Ίνγκασον στο 49ο λεπτό και την εκτέλεση του Μακέντα έγινε το 1-0 και το λάθος του Ινγκασον στο 56ο λεπτό και τον Χατζηγιοβάννη να κάνει το 2-0 ήταν αυτά που κρατάμε σήμερα.