Ένα βήμα μπρος και τρία πίσω πάμε συνέχεια Παναθηναϊκέ μου

Από τον Μάνο τον πράσινο Πατρινό

imagesΔεν προλαβαίνω να γράψω κάτι καλό ότι κάτι πάει να γίνει στον ποδοσφαιρικό μας Παναθηναϊκό και αμέσως στην επόμενη αγωνιστική τα κάνει μαντάρα.

Συγκεκριμένα στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ στην Λεωφόρο μπήκαμε αρκετά καλά προηγηθήκαμε με 1-0 με γκολ του Μπερκ που βρίσκει τον εαυτό του ξανά και σκοράρει και μάλιστα χάσαμε και άλλες ευκαιρίες που θα μπορούσαμε να είχαμε κάνει το σκορ 2-0 ή 3-0 αλλά δεν τα καταφέρναμε στο τελείωμα της φάσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να κάνουμε το 2-0 με ωραία αντεπίθεση και τελείωμα του Καλτσά.

Αυτό το γκολ μας όπως φάνηκε μας έκανε κακό καθώς μετά από το 2-0 κάτσαμε και δώσαμε χώρο στον αντίπαλο με αποτέλεσμα να μειώσει σχετικά νωρίς σε 2-1 και λίγα λεπτά αργότερα να μας ισοφαρίσει σε 2-2.

Μετά την ισοφάριση όλα ήταν ανοιχτά, ο Παναθηναϊκός μας έδειξε να ξυπνάει αλλά δεν κατάφερε να κάνει το 3-2.

Ο Παναθηναϊκός μας ξέρει καλά να ανασταίνει τους πάντες και αυτό έκανε και στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ αφού κατάφερε να κλωτσήσει 2 βαθμούς ακόμα από έναν αγώνα που έδειχνε δικός μας!!!

Τον ξεχνάμε αυτό τον αγώνα και κοιτάμε να προετοιμαστούμε για το ντέρμπι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ την Κυριακή στις 19:30.