Το παλέψαμε αλλά δεν τα καταφέραμε ΟΦΑΡΑ μου!!!

Από τον Οφητζή

Την ήττα με σκορ 0-1 γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Ολυμπιακό στο γήπεδο «Θ. Βαρδινογιάννης», στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

H πρώτη καλή στιγμή του ματς ανήκε στους φιλοξενούμενους, με τον Guileherme στο 13ο λεπτό να στέλνει την μπάλα λίγο έξω από την εστία του Σωτηρίου.

Η «απάντηση» από την ομάδα μας ήρθε στο 21ο λεπτό με τον Στάικο να βρίσκεται μόνος του μέσα στην περιοχή, να σουτάρει και τη μπάλα να καταλήγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Sa. Στο 32ο λεπτό ο Neira δεν κατάφερε να σκοράρει, με τον Sa να μπλοκάρει τη μπάλα.

Στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον Camara. Ο El Arabi “έκλεψε” τη μπάλα από τον Γιαννούλη, μπήκε στην περιοχή, έδωσε στον μέσο των φιλοξενούμενων και αυτός με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του τέρματος του Σωτηρίου.

Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στο β’ ημίχρονο και δημιούργησε ευκαιρίες για την ισοφάριση, χωρίς όμως να τα καταφέρει. Στο 48’ ο Vaz βγήκε από δεξιά, έδωσε στον Neira, η κεφαλιά του οποίου πέρασε έξω από το τέρμα των «ερυθρόλευκων», ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Vaz εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα πέρασε από όλους πριν καταλήξει άουτ.