Ήττα σοκ ο ΟΦΗ 1-3 από την Λαμία

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 1-3 από την Λαμία στο γήπεδο “Θ. Βαρδινογιάννης”, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος “Super League Σουρωτή”.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες.  Κορυφαίες εξ αυτών ήταν αρχικά στο 20ο λεπτό, με τον Ναμπί να κάνει το σουτ και την μπάλα να σταματά στο δοκάρι αλλά και στο 39ο λεπτό, όταν ο Φερέιρα Σόουζα έδωσε πάσα στον Βαζ, με τον Πορτογάλο να μην καταφέρνει  να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μελίσσα.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 57ο λεπτό, με πλασέ του Καραμάνου, μετά από κάθετη πάσα του Επστάιν. Λίγο αργότερα ο Τομάς έγινε κάτοχος της μπάλας, μετά από εκτέλεση κόρνερ και νίκησε τον Στρέζο για το 0-2. Στο 74ο λεπτό η ομάδα της Λαμίας τριπλασίασε τα τέρματα της, με τον Μπερτόλιο να περνά τον Στρέζο και να πλασάρει σε κενή εστία.

Η ομάδα μας, η οποία έχασε κι άλλες ευκαιρίες κατά τη διάρκεια του αγώνα, κατάφερε να μειώσει σε 1-3 στο 86’, όταν ο Νέιρα έβγαλε τη σέντρα, ο Ναμπί έκανε την κεφαλιά στην αριστερή πλευρά και ο Σακόρ από κοντά νίκησε τον Μελίσσα.

ΟΦΗ (Χ. Βέρα): Στρέζος, Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Μιχόγεβιτς, Κοροβέσης, Μεγιάδο (74’ Κουτσιανικούλης), Κυριακίδης (62’ Σακόρ), Βαζ (67’ Νέιρα), Ναμπί, Φερέιρα Σόουζα, Πέρσον