ΑΡΗΣ!!ΑΡΗΣ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ!!! 4-0 τον Παναθηναϊκό!!!

Από τον Αρειανό

Ο ΑΡΗΣ μας έκανε ότι ήθελε τον Παναθηναϊκό και πήρε μια μεγάλη νίκη από τις μεγαλύτερες στην ιστορία του κόντρα στον Παναθηναϊκό με 4-0!!!

Με τον κόσμο να γεμίζει για ακόμα μια φορά το Κλεάνθης Βικελίδης η ομάδα μπήκε στο γήπεδο και έτρωγε σίδερα.

Διακριθέντες ήταν όλοι η ομάδα και φυσικά ο προπονητής μας ο κύριος Τερζής.

Ο Φετφατζίδης ήταν πανταχού παρών και ήταν ο οδηγός του ΑΡΗ στην μεγάλη αυτή νίκη καθώς πέτυχε ένα γκολ και έδωσε ακόμα 2!!

Ο ΑΡΗΣ πίεζε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και τα κατάφερε μετά από λάθος της άμυνας του Παναθηναϊκού και με τον Φετφατζίδη να ανοίγει το σκορ ο ΑΡΗΣ είχε πάρει μπροστά.

Ο ΑΡΗΣ συνέχισε να πιέζει και στο 44ο λεπτό σε αντεπίθεση ο Φέτφατζίδης έβγαλε για τον Βέλεθ και από δύσκολη θέση πλάγια ο Βέλεθ αν και αμυντικός έβαλε ένα απίστευτο γκολ και βάζοντας τον ΑΡΗ μας σε θέση αφεντικού και νικητή!!

Με το σκορ 2-0 πήγαμε στα αποδυτήρια.

Ο ΑΡΗΣ δεν χαλάρωσε ούτε στην επανάληψη και μάλιστα πετύχαμε ακόμα 2 γκολ.

Στο 54ο λεπτό ο πολύ καλός Ιντέγιε γύρισε στον Ντιγκινί και εκείνος έκανε το 3-0 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου!!!

Το 4-0 που ήταν και το τελικό έγινε από τον “φωτογράφο” Ιντέγιε με τέλειο πλασέ στο 64ο λεπτό.

Ο ΆΡΗΣ σκόραρε στο 19ο, στο 44ο στο 54ο,και 64ο λεπτό ανα 10 λεπτά από το 44ο έως το 64ο λεπτό πέτυχε 3 γκολ!!! Θα μπορούσε αν ήταν λίγο πιο προσεκτικός να είχε βάλει κι αλλα γκολ αλλά μην είμαστε και πλεονέκτες!!!

Με ψυχολογία καλή θα πάμε για το επόμενο παιχνίδι….

ΑΡΗΣ (Τ. Τερζής): Koυέστα, Σούντγκρεν, Βέλεθ (83΄Δεληζήσης), Ροζ, Κόρχουτ, Σάσα, Ματίγια, Ντιγκινί, Φετφατζίδης (73΄Μαντσίνι), Γκάμα (63΄Λάρσον), Ιντέγε