Στο ρελαντί η ΑΕΚ 2-0 την Λαμία

Από τον Ενωσίτη

Η ΑΕΚ νίκησε 2-0 την ΠΑΕ ΠΑΣ Λαμία στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας σε αγώνα της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League 2019-20.

Η ΑΕΚ που έπαιξε κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο είναι σαφώς πολύ πιο καλά από την αρχή του πρωταθλήματος και έχει ήδη φανεί το έργο και τα αποτελέσματα του Κωστένογλου.

Οι απουσίες του Μάνταλου και του Ολιβέιρε καλύφθηκαν και όλα πήγαν υπέροχα για την ομάδα μας.

Ο Λιβάγια είναι ο οδηγός και ηγέτης της ΑΕΚ μας μέχρι στιγμής και δείχνει ότι είναι σε τρομερή φόρμα.

Τα γκολ μπήκαν στο 1ο ημίχρονο με αποτέλεσμα ο ρυθμός στην επανάληψη να είναι πιο χαλαρός με την ένωση να κάνει διατήρηση του σκορ.

Ο κόσμος ήταν εκεί παρών στο γήπεδο η ημέρα άλλωστε ήταν ιδανική ποδοσφαιρική και οι ποδοσφαιριστές μας έδειχναν διάθεση για να πάρουν την νίκη, που ήρθε σχετικά εύκολα.

Στα του παιχνιδιού τώρα :
Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ του Βασίλη Πλιάτσικα μετά από προσπάθεια του COSMOTE MVP Μάρκο Λιβάια στο 37′ και έκλεισε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου με κοντινό πλασέ του Ογκνιεν Βράνιες μετά από εκτέλεση φάουλ του Λιβάια.