ΠΡΟΟ ζούμε στην Ά να σε (ξανά) δούμε!!!

imagesΧθες ζήσαμε παλιές καλές στιγμές στο κλουβί με την Προοδευτικάρα μας να φιλοδωρεί με 4 γκολ το Αιγάλεω!!!!

Ανεπανάληπτες οι εικόνες και μεγάλη μπάλα από την ομαδάρα μας που έκανε ένα βήμα για την άνοδο μας στην Γ΄Εθνική και εύχομαι σύντομα να πάμε στην Ά  Εθνική όπου και ανήκουμε!!!

Στο αγωνιστικό κομμάτι το σκορ τα λέει όλα καθώς με το τελικό σκορ να είναι στο 4-1 μια ομάδα ήταν στο γήπεδο και αυτή ήταν η Προοδευτική μας!!!

imagessΤο κλουβί ξανά έζησε μεγάλες στιγμές με τους 4000 φίλους της να κάνουν τρομερή ατμόσφαιρα και με τα τραγούδια να δίνουν τρομερή ώθηση στους ποδοσφαιριστές μας.

Το γήπεδο καμίνι και έτσι μόνο θα επανέλθουμε στην Ά!!!!

Στο 20ο λεπτό ο Ατματσίδης έκανε το 1-0!!!

Το Αιγάλεω αντέδρασε και 17 λεπτά αργότερα στο 37ο λεπτό ισοφάρισε με τον Πασσά.

Η Προοδευτική πήρε κεφάλι στο σκορ με 2-1 στο 45ο λεπτό με το σουτ βολίδα του Τζανέτου!!!

Στο 53ο λεπτό με ωραίο πλασέ ο Μαναριώτης έκανε το 3-1 κάνοντας το γήπεδο να φλέγεται και να χοροπηδά!!!

magessssΤο κερασάκι στην τούρτα ήρθε 7 λεπτά μετά στο 64ο λεπτό με ωραίο διαγώνιο σουτ του Ζελέκου κάνοντας το 4-1 σκορ που ήταν και το τελικό!!!

Η Πρόοδευτική μας έμεινε με 10 παίχτες έπειτα από αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Γιακούμπι.

Πάρτη λοιπόν χθες στον Κορυδαλλό και το πρώτο βήμα για την άνοδο το κάναμε!!!

Πάμε γερά δυνατά Κορυδαλλιώτικα και τα καλύτερα έρχονται μάγκες!!!!!