Νίκη Βόλου – Α.Ο. Σελλάνων 2-0

Συνέχισε την προέλασή της προς τον τίτλο η Νίκη Βόλου καθώς ούτε ο Α.Ο. Σελλάνων του Στέφανου Ξηροφώτου κατέφερε να αντισταθεί στην αγωνιστική ανωτερότητά της. Το συγκρότημα του Ράτκο Ντόστανιτς επικράτησε με σκορ 2-0 χάρη σε γκολ του νεοαποκτηθέντα Μαντζίρη στο 64ο λεπτό και του Λόρι Κέρι στο 89’.

Η Νίκη Βόλου κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, πίεσε ασφυκτικά τα καρέ του Παπαδόπουλου, χωρίς όμως να καταφέρει να τα παραβιάσει, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε ισόπαλες χωρίς τέρματα στα αποδυτήρια.

Οι αλλαγές του Σέρβου τεχνικού κατά τη διάρκεια της επανάληψης άλλαξαν το ρου του αγώνα καθώς η Νίκη «ξεκλείδωσε» την άμυνα των φιλοξενούμενων χάρη σε έμπνευση του Δεμηρτζόγλου και εκτέλεση με το κεφάλι του Λάζαρου Μαντζίρη στο 64’. Ο Κωστής Δεμηρτζόγλου είχε αντικαταστήσει τον Μέτσε στο 62’ ενώ στο 56’ ο Μαντζίρης είχε περάσει στη θέση του Φάμπιο Ταβάρες. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Λόρι Κέρι με σουτ στο 89’ και πάλι σε ασίστ του Δεμηρτζόγλου.

Οι συνθέσεις:

Νίκη Βόλου (Ντόστανιτς): Αποστολίδης, Μετούσι, Θ. Παπαδόπουλος, Καρτσαμπάς, Καντούτσης, Ρόβας, Μέτσε (62’ Δεμηρτζόγλου), Ιορδανίδης, Κέρι, Φάμπιο (56’ Μαντζίρης), Βουκομάνοβιτς (80’ Ντινιωτάκης)

Α.Ο. Σελλάνων (Ξηροφώτος): Π. Παπαδόπουλος, Παπαγεωργίου, Τζάνης (64’ Υφαντής), Μπούσδρας (81’ Τσιρογιάννης), Αρχοντής, Κοντός (62’ Μπακρατσάς), Χάδιαρης, Πατσαρούχας, Τζέκος (26’ Κούρκουλας), Δημολιός, Μπιτέλης

Πηγή: goalpost.gr