Με ισοπαλία αποχαιρέτησε το 2018 η Τριγλία

Με ισοπαλία εντός έδρας αποχαιρέτησε το 2018 η νεανική ομάδα της Τριγλίας Ραφήνας με σκορ 1-1 απέναντι στην Μάχη Μαραθώνα. Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, καθώς και οι δύο ομάδες μπήκαν νευρικές στον αγωνιστικό χώρο, με συνέπεια να μην παιχθεί καλό ποδόσφαιρο. Στο 10΄ έγινε η πρώτη φάση του αγώνα με σουτ του Σαβουλίδη να φεύγει ψηλά άουτ,. Στο 21΄ ο Αλέξανδρος Κονταρίνης εκτέλεσε φάουλ, αλλά η μπάλα πέρασε ξυστά από το το οριζόντιο δοκάρι της Μάχης. Στο 26΄ η Μάχη έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, αλλά η κεφαλιά του Βούσουλα σταμάτησε στο δοκάρι του Μπάρδη. Το ημίχρονο έκλεισε με μία μεγάλη ευκαιρία της Τριγλίας, όταν ο Βασίλης Αρβανιτίδης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά ο γκολκίπερ Κοροβέσης με σωτήρια έξοδο έδιωξε σε κόρνερ. Στο δεύτερο ημίχρονο η μεγάλη ομάδα της Ραφήνας μπήκε αποφασισμένη για κάτι καλύτερο, έλεγξε την ροή του αγώνα και στο 51΄ προηγήθηκε με φοβερό γκολ του Βασίλη Αρβανιτίδη, ο οποίος επιχείρησε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στο γάμα της εστίας του Κοροβέση. Στο 65΄ μετά από σέντρα από δεξιά πετάχθηκε ο Κακαράς στην αφύλαχτη εστία, αλλά η καρφωτή κεφαλιά του αποκρούσθηκε από την άμυνα της Μάχης. Πέντε λετπά πριν την λήξη και κόντρα στην ροή του αγώνα, η Μάχη Μαραθώνα μετά από ολιγωρία της άμυνας της Τριγλίας ισοφάρισε με τον Νταή. Τριγλία Ραφήνας: Μπάρδης, Αρβανιτίδης, Σολδάτος, Τσούκας, Νικολακόπουλος, Κολοβός (80΄ Δελαπόρτας), Ζαφειρόπουλος (86΄ Παπαδιονυσίου), Κακαράς, Κονταρίνης, Μουστόγιαννης, Τσάγκαρης. Μάχη Μαραθώνα: Κοροβέσης, Σαβουλίδης, Φλώρος, Βούσουλας, Αχμέτ, Καραλής, Τσέλα (74 Σελεμάϊ), Τζήμας, Σένε, Βάσος, Αντ. Παρούσος (54΄ Νταής)