Ισόπαλος στην Ρόδο 1-1 ο Εθνικός με τον Διαγόρα

Από τον Χρήστο Κοζόκ

O Εθνικός ήρθε ισόπαλος στην Ρόδο με τον Διαγόρα 1-1

Ο Εθνικός μοιράστηκε τους βαθμους με τον Διαγόρα στην Ρόδο, το γκολ του Εθνικού το έβαλε ο Γκέσιος στο 24ο λεπτό.
Μετά πίεσε ο Διαγόρας για να ισοφαρίσει στο πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό ο Εθνικός έφτασε κοντά στο 0-2, το σουτ όμως του Παυλάκη αποκρούστηκε από τον Στεφανάκο.
Στο 53ο λεπτό οι Πειραιώτες είχαν μια ακόμα καλή στιγμή στο ματς, με το σουτ του Ρούσση να περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του τέρματος του «γηραιού».
Ότι δεν είχαν καταφέρει οι φιλοξενούμενοι στις δύο αυτές φάσεις, το πέτυχαν οι Ροδίτες στο 85ο λεπτό με τέρμα του Αγγελούδη.
Από το σημείο εκείνο και μετά ο Εθνικός πίεσε προκειμένου να φτάσει στο 1-2.
Αυτό θα μπορούσε να είχε συμβεί στην φάση του 93ο λεπτό, η κεφαλιά όμως του Μάναλη αποκρούστηκε από τον Στεφανάκο με το υπάρχον αποτέλεσμα να παραμένει ως έχει μέχρι το τέλος του ματς.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Νίκος Νεντίδης): Σικαλιάς, Στασινός, Βλάχος, Κρητικός, Ρούσσης, Τεγούσης (86’ Μισέλ), Δηματάς (90’ Μάναλης), Κωνσταντίνου, Γκέσιος (80’ Κατσικοκέρης), Ρομάνο (77’ Κατίδης), Παυλάκης