Έχασε δυο βαθμούς ο Εθνικός 2-2 με το Λουτράκι

Από τον Χρήστο Κοζόκ

Ο Εθνικός υποχρεώθηκε σε ισοπαλία από το Λουτράκι εκτός έδρας με 2-2!!!
Ο Εθνικός άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό  με εκτέλεση φάουλ του Ρομανό και έκανε το 2-1 με γκολ του Παυλάκη στο 32ο λεπτό.
Στην επανάληψη ο Εθνικός ήταν αυτός ο οποίος είχε την υπεροχή, ωστόσο με εξαίρεση την κεφαλιά του Ρούσση που πέρασε λίγο έξω από το τέρμα του Διασσινού δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός για την εστία του, με συνέπεια το ήδη υπάρχον σκορ να παραμείνει ως έχει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή της αναμέτρησης.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Νίκος Νεντίδης): Σικαλιάς, Βλάχος, Γερόλυμος (53′ Στασινός), Ρούσσης, Κρητικός, Κωνσταντίνου (66′ Κατίδης), Δωματάς, Τεγούσης (76′ Μάναλης), Γκέσιος (72′ Κατσικοκέρης), Ρομάνο, Παυλάκης.