Εθνικός – Ρόδος 3-1!!!

Από τον Χρήστο Κοζόκ

Ο Εθνικός μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα αφού ξεκίνησε με εντός έδρας νίκη το 2018.
Νικησε με 3-1 την Ρόδο και παρέμεινε στις επάνω θέσεις της βαθμολογίας.

Στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 44ο λεπτό.
Έφερε το παιχνίδι στα ίσια όμως στο 60ο λεπτό  με γκολ του Κατσικοκέρη.
Ο Εθνικός πίεζε για την ανατροπή του σκορ και 9 λεπτά μετά η πίεση του έφερε όντως την ολική ανατροπή.
Το 2-1 έκανε μετά από σέντρα του Στασινού αυτογκόλ παίκτης της Ρόδου στο 69ο λεπτό.
Ο Εθνικός δεν επαναπαύτηκε και 2 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα έκανε 3 τα τέρματα του.
Το τελικό 3-1 έκανε ο Κατσικοκέρης  με πλασέ στο 88ο λεπτό.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Νίκος Νεντίδης): Σικαλιάς, Στασινός, Γερόλυμος (82′ Μάναλης), Κρητικός, Ρούσσης, Κωνσταντίνου, Γκέσιος (61′ Μακρυγιάννης), Τεγούσης (67′ Σωπασής), Κατσικοκέρης, Ρομάνο (89′ Κατίδης), Παυλάκης