Νέα νίκη ο Εθνικός 1-0 τον Πέλοπα Κιάτου

Από τον Χρήστο Κοζόκ

Ο Εθνικός νίκησε  τον Πέλοπα Κιάτου και  είναι κοντά  από την κορυφή πια.

Ο Εθνικός έβαλε το γκολ στο 22ο λεπτό με τον Μακρυγιάννη.
Ο Εθνικός κυριάρχησε σε όλο τον αγώνα  και ειχε ευκαιρίες στο 37ο και 43ο λεπτό να πετύχει και άλλα γκολ.
 Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό οι «κυανόλευκοι» έφτασαν κοντά στο 2-0, το σουτ όμως του Παυλάκη αποκρούστηκε με δυσκολία από τον Ριζάι σε κόρνερ.
Επίσης ειχε ευκαιρίες στο  77ο λεπτό με τον Κατσικοκέρη να μην βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε από ευνοϊκή θέση, και εν συνεχεία στο 80ο λεπτό  με το σουτ του Κωνσταντίνου να αποκρούεται δύσκολα από τον Ριζάι, με το υπάρχον σκορ να διατηρείται ως έχει μέχρι το τέλος του αγώνα.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Θύμιος Γεωργούλης): Σικαλιάς, Στασινός, Γερόλυμος, Κρητικός (36΄λ.τρ.Μπένα), Ρούσσης, Κωνσταντίνου, Καραλής (59΄Μάναλης), Μακρυγιάννης (72΄Κατίδης), Κατσικοκέρης, Ρομάνο (90΄Σωπασής), Παυλάκης.