Καλλιθέα Κ15

Από την Ρούλα Μπαζάτη

imagesΣτην τέταρτη συνεχόμενη νίκη της προχώρησε η ομάδα της Καλλιθέας που νίκησε στο Σαββατιάτικο παιχνίδι την πολύ καλή ομάδα του Αστέρα Χαϊδαρίου στο Χαϊδάρι, η ομάδα του Κώστα Ελευθεριάδη μπήκε χαλαρή στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να κινδυνεύσει να δεχτεί τέρμα μόλις στο 10ο λεπτό σε αδράνεια τον αμυντικών της με αποτέλεσμα ο Μπράνης να διώξει σωτήρια πάνω στην γραμμή, στην συνέχεια και όσο πέρναγε η ώρα η Καλλιθέα ανέβαζε ρυθμό και στο 20ο λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ με σουτ από κοντά του Παπαχρήστου ,στην συνέχεια και μετά το τέρμα εξελίχθηκε σε μονόλογο τον φιλοξενουμένων, στο 25ο λεπτό ο Παναγιώτοβ έκανε το 2-0, και στο 30ο ο μόνιμος σκόρερ της Καλλιθέας Παλαντέσκου έκανε το 3-0  το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου, στο δεύτερο ημίχρονο ,η Καλλιθέα έχοντας το σκορ κατέβασε ρυθμούς ,πραγματοποίησε πολλές αλλαγές δημιούργησε ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα τέρματα αλλά δεν τα κατάφερε ,παρά μόνο τρία λεπτά πριν το τέλος ο Παλαντέσκου έκανε το 4- 0 κλείνοντας έτσι το σκορ.

ΓΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑ(K15): Δεληγιάννης, Στύλος(45΄¨Μητσιάνης) ,Τζαφάι , Μπράνης(55′ Σακκάς),Ταμπαξής,Petova(60’Πασπαράκης),Μανδάς(35’Ρουμάνο),Παπαχρήστος(60′ Πρωτοψάλτης),Παναγιώτοβ(65’Φραγκογιάννης),Συρανίδης,Παλαντέσκου