Με οδηγό τον Ρονάλντο η Ρεάλ 3-0 την Βόλφσμπουργκ

Η Ρεάλ Μαδρίτης είχε να αντιμετωπίσει το εις βάρος της αποτέλεσμα με 2-0.

Η Βόλφσμπουργκ έπρεπε να προστατέψει το υπέρ της 2-0…

Υπολόγιζε όμως χωρίς τον  ξενοδόχο (Κριστιάνο Ρονάλντο)!!!!

Ο Πορτογάλος πήρε από το χεράκι ή μάλλον από τα πόδια του την Ρεάλ και με δικό του χατ τρικ οδήγησε την Βασίλισσα στον ημιτελικό του Τσάμπιονς Λιγκ!!!!

Ο Ρονάλντο μέσα σε ένα δίλεπτο 16 και 17 έφερε το παιχνίδι στα ίσια με την Βόλφσμπουργκ να έχει εκείνη το άγχος!!

Οι προθέσεις των γηπεδούχων φάνηκαν από τα πρώτα λεπτά με την κεφαλιά του Ράμος να σταματάει στο δοκάρι. Μετά ήρθαν τα δυο γκολ του σούπερ Κριστιάν με προβολή το 1-0 και με κεφαλιά το 2-0.

Έπρεπε να γίνει αυτό για να αντιδράσει η Βόλφσμπουργκ που έχασε ένα σημαντικό της όπλο με τραυματισμό.

Το ημίχρονο πήγε με αυτό το σκορ αν και η Βόλφσμπουργκ να έχει χάσε κάνα δύο ευκαιρίες και να ξανά μπει στην θέση ισχύος για την πρόκριση.

Η Ρεάλ έδειξε να χαλαρώνει καθώς ήθελε ένα γκολ για να περάσει, πράγμα που στο τέλος βέβαια έγινε…

Ο Ράμος ήταν άτυχος χθες καθώς  όπως στο 6ο λεπτό έτσι  και στο 66ο λεπτό η μπάλα πάλι βρήκε στο δοκάρι και ίσως να πέρασε και την γραμμή αν και εγώ πιστεύω ότι δεν πέρασε.….

Η λύτρωση για την Ρεάλ ήρθε με έξοχη εκτέλεση φάουλ από το πολυβόλο Κριστιάν Ρονάλντο στο 77ο λεπτό ,ε την μπάλα να περνάει μέσα από το τοίχος και να σταματάει στα δίχτυα με το Μπερναμπέου να γίνεται ο χαμός με τα πανηγύρια να είναι ασταμάτητα και δικαιολογημένα!!!