Νίκησε και τον Ηλυσιακό η Τριγλία 1-0

Το άρθρο από τον Κώστα Κοζή
triglia_ilisiakos_1_0_24012016Επαγγελματική νίκη για την Τριγλία Ραφήνας, που συνεχίζει την αήττητη
πορεία της, στην δεύτερη θέση του πίνακα της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας.
Θύμα της αυτή την φορά ο Ηλυσιακός, που τον κέρδισε με σκορ 1-0 στο
γήπεδο Ραφήνας.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με την Τριγλία να πιέζει και σε δύο φάσεις  στο πρώτο δεκάλεπτο θα μπορούσε να προηγηθεί, αλλά τα σουτ που  επιχείρησε ο Δημήτρης Καραδέμητρος πέρασαν άουτ. Στο 28΄σε απευθείας  εκτέλεση φάουλ του Καραδέμητρου ο Μιχάλης Σηφάκης απέκρουσε με διπλή  προσπάθεια. Στο 35΄ ο Ηλυσιακός έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το  σκορ, αλλά στο απευθείας φάουλ του Θανόπουλου, η μπάλα σταμάτησε στο  οριζόντιο δοκάρι του Λέτσο. Στο 40΄ και αφού η Τριγλία Ραφήνας έχασε  μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί με τον Παπαδόπουλο, στην επαναφορά η  μπάλα γύρισε από αμυντικό του Ηλυσιακού στον Σηφάκη και ο διαιτητής  του αγώνα κ. Πατεμτζής υπέδειξε έμμεσο φάουλ.

triglia_ilisiakos_1_0_24012016_1Στο φάουλ αυτό παίχτηκε  φοβερή κομπίνα από τους παίκτες της Τριγλίας, με τελικό αποδέκτη της  μπάλας τον Αλέξανδρο Δάρρα, που έστειλε την μπάλα στο αριστερό  παράθυρο του Σηφάκη και έκανε το 1-0 για την ομάδα της Ραφήνας. Ένα
πραγματικά σπάνιας ομορφιάς και εξυπνάδας γκολ!

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Καρδαρης σούταρε, αλλά η μπάλα  αποκρούσθηκε από τον Σηφάκη. Στο 51΄ ο Ηλυσιακός έχασε μεγάλη ευκαιρία  να φέρει το ματς στα ίσια, όταν ο Μέξης έβγαλε ωραία σέντρα από δεξιά,  αλλά η κεφαλιά του Γκουτσούλα έφυγε μόλις άουτ. Στο 61΄ ο Μανδύλης  έβγαλε βαθιά σέντρα από αριστερά στον Μιχάλη Παπαδόπουλο, αλλά το σουτ  του τελευταίου απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σηφάκης. Η τελευταία  μεγάλη φάση του αγώνα έγινε δέκα λεπτά προν την λήξη, όταν σε λάθος  γύρισμα της μπάλας στον Σηφάκη, πετάχθηκε ο Καραδέμητρος, αλλά ο  Σηφάκης και πάλι είπε όχι.

Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας : Λέτσο, Κάρδαρης, Μεϊμάρογλου, Δάρρας, Τσέπας,