(Κ15) Νίκη της Κηφισιάς έναντι της Καλλιθέας με 2 – 1

1934330_478476275658143_4825754603022641271_nΤο άρθρο από την Μάρια Ρούσσου

Ένα πολύ καλό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Κηφισιάς με αντιπάλους την τοπική ομάδα και την Καλλιθέα. Οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά κάνοντας ευκαιρίες στις δυο εστίες. Η Καλλιθέα, η οποία ήταν πολύ καλή αμυντικά έχασε δυο πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ με τον Ταμπάκου. Όμως, η Κηφισιά στάθηκε τυχερή για να ανοίξει το σκορ στο 28 λεπτό. Αυτό δεν κράτησε για πολύ αφού η Καλλιθέα ισοφάρισε στο επόμενο λεπτό με τον Κυριακάτη. Έτσι έληξε το α ημίχρονο. Στο δεύτερο η Καλλιθέα του Κώστα Ελευθεριάδη, μπήκε πολύ δυνατά χάνοντας μια ευκαιρία που δεν χάνεται όταν ο τερματοφύλακας της Κηφισιάς υποχρεώθηκε σε διπλή επέμβαση. Η Καλλιθέα συνέχισε να πιέζει αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα και ενώ εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα τελείωνε ισοπαλία η Κηφισιά κέρδισε κόρνερ. Ο τερματοφύλακας της Καλλιθέας έκανε λάθος και έτσι έγινε το 2-1.