Προοδευτική με ψυχή 0-0 με τον Ιωνικό!!!!

Από τον Σταμάτη Β.

Ποτέ διπλό στον Κορυδαλλό!!!

Το κλουβί ήταν όπως έπρεπε, καυτό για να κάψει τον αντίπαλο. Ακόμα και στα μη καλά της η Πρόο κατάφερε τον πιο καλό μέχρι χθες Ιωνικό να τον κάνει να τρέμει!!! Ο κόσμος της Προοδευτικής ήταν παρών και με την φωνή του τον παλμό και τα αμέτρητα καπνογόνα έδωσαν μια ωραία οπαδική ώθηση στους ποδοσφαιριστές της Προοδευτικής. Το γήπεδο είχε πάρα πολύ κόσμο που θύμιζε παλιές καλές εποχές και μάλιστα πρέπει να είχε περίπου 4000 κόσμο ( για αγώνα Γ Εθνικής είναι τρομερό αν αναλογιστούμε ότι στην Super League ομάδες που παίζουν τώρα δεν ξεπερνάνε τα 1000 εισιτήρια)!! Ήταν ντέρμπι με τα όλα του καθώς είχε ένταση πάθος και από τις 2 ομάδες. Μάλιστα υπήρχε και καθυστέρηση στην έναρξη περίπου 30 λεπτά καθώς τα καπνογόνα έκαναν το γήπεδο καμίνι!!! Η Προοδευτική με την δύναμη του κόσμου της πίεσε και άξιζε να βάλει ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, παρόλα αυτά δεν τα κατάφερε και έτσι το ημίχρονο έληξε με 0-0. Στην επανάληψη η Προοδευτική πάλι πίεσε τον Ιωνικό αλλά ο διαιτητής δεν είδε πέναλντι στο 55ο λεπτό όταν ο Γκουτσούλας ανατράπηκε, 2 λεπτά πριν η Προοδευτική είχε χάσει ακόμα μια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Σαν να μην έφτανε αυτό ο διαιτητής μας άφησε με 10 παίχτες αφού απέβαλε τον Llenga με απευθείας κόκκινη αφού ο βυσσινή δεν κρατήθηκε και πάνω στην ένταση του παιχνιδιού κλώτσησε τον αντίπαλό του. Από το 64ο λεπτό και μετά η Πρόο γύρισε πίσω και έπαιζε με αντεπιθέσεις προσπαθώντας να καλύψει το κενό της αποβολής με αποτέλεσμα το παιχνίδι να μην έχει φάσεις.

Όπως και να έχει το σύνθημα ” ποτέ διπλό μες στον Κορυδαλλό ” συνεχίζεται καθώς η Προοδευτική αποδείχτηκε για ακόμα μια φορά πολύ σκληρή!!!!