Η κλήρωση του Κυπέλλου 2018-19

Από τον Σταμάτη Β.

Την Τετάρτη 3 Οκτωβρίου αρχίζουν οι υποχρεώσεις των ομάδων της Basket League στο φετινό Κύπελλο Ελλάδας, καθώς θα συμμετάσχουν στη Β΄ φάση της διοργάνωσης.

Οι 14 ομάδες της λίγκας θα συναντήσουν τις δύο που θα πάρουν την πρόκριση από την πρώτη φάση όπου συμμετέχουν τα σωματεία της Α2 και της Β’ Εθνικής.

Η ημιτελική φάση θα διεξαχθεί την Τετάρτη 13 Φεβρουαρίου 2019 και για τα ζευγάρια θα γίνει νέα κλήρωση. Η διοργάνωση θα κορυφωθεί την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2019 με τη διεξαγωγή του μεγάλου τελικού.

Α’ ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική – Κυριακή 16/09/2018

01. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

02. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

03. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

04. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

05. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ

06. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ

07. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ

08. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ

09. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ

10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ

11. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

12. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ

13. ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

14. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.

15. ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

16. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

2η Αγωνιστική – Τετάρτη 19/09/2018

17. ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ

18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ

19. ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

21. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ

22. ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.

23. ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

25. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

26. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΗΡΑΚΛΗΣ 2017

29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

32. ΝΙΚΗΤΗΣ A11 – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

3η Αγωνιστική – Σάββατο 22 ή Κυριακή 23/09/2018

33. ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α23

34. ΝΙΚΗΤΗΣ Α31 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α32

35. ΝΙΚΗΤΗΣ Α24 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α20

36. ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α22

37. ΝΙΚΗΤΗΣ Α27 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α18

38. ΝΙΚΗΤΗΣ Α25 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α30

39. ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α28

40. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α29

4η Αγωνιστική – Τετάρτη 26/09/2018

41. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α37

42. ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α36

43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34

44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α35

5η Αγωνιστική – Σάββατο 29/09/2018

45. ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α44

46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α42 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

B’ Φάση – Τετάρτη 03/10/2018

47. ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS – ΚΥΜΗ

48. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ

49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

50. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΡΗΣ

51. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ

52. ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS – ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT

53. ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΒΙΚΟΣ COLA

54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α45 – ΑΕΚ

Γ’ Φάση – Σάββατο 3 ή Κυριακή 4/11/2018

55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α51

56. ΝΙΚΗΤΗΣ Α53 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α54

57. ΝΙΚΗΤΗΣ Α50 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49

58. ΝΙΚΗΤΗΣ Α48 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α52

Ημιτελικοί Αγώνες

Τετάρτη 13/02/2019

59.  –

60.  –

Τελικός – Κυριακή 17/02/2019

61. Νικητής Α59 – Νικητής Α60

Please follow and like us:
error0

Γράψτε ένα σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.