ΑΡΗΣ από τα παλιά 70-63 τον ΠΑΟΚ

Από τον Αρειανό

Ο κόσμος ήταν παρών ήταν εκπληκτικός η ατμόσφαιρα ήταν κάτι το απερίγραπτο και ο παλμός στην κερκίδα έδινε δύναμη και πίστη στους καλαθοσφαιριστές μας να πάρουμε την νίκη απέναντι στον αιώνιο αντίπαλο μας με 70-63 και να περάσουμε στα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδος στο μπάσκετ.

Κάνε την ομάδα πάλι πρώτη Παναγιώτη, Παναγιώτη φώναζαν ρυθμικά και εκείνος χαμογέλασε και κούνησε το κεφάλι ότι θα το κάνει.

Με τις οδηγίες του Δράκου μας και την εμπειρία του καταφέραμε να πάρουμε την νίκη σε πανηγυρικό κλίμα και μάλιστα ήταν σχετικά ένα εύκολο παιχνίδι για εμάς παρόλο που ο αντίπαλος ήταν ο ΠΑΟΚ!!

Αν εξαιρέσουμε το πρώτο δεκάλεπτο που τελείωσε με 17-16 μετά ο ΑΡΗΣ μας πάτησε γκάζι και άρχισε να παίρνει διαφορά ασφαλείας με το ημίχρονο να τελειώνει στο + με 42-29 και τον κόσμο μας να παραλυρεί!! Το τρίτο δεκάλεπτο είχε για λίγο μια κάμψη για την ομάδα μας αλλά στα τελευταία λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου φόρτσαρε ο Γκάρι Μπελ και ξανά ανέβασε την διαφορά σε διψήφιο αριθμο στο +14 σε 58-44.

Η τελευταία περίοδος του αγώνα απλά ήταν πιο νευρική  και αγχώδες και το μόνο που κατάφεραν οι αντίπαλοι ήταν να μειώσουν στους 7 πόντους με το τελικό σκορ να είναι 70-63 και να συνεχίζουμε στα ημιτελικά εμείς!!!!