(Κ15) Καλλιθέα – Γλυφάδα: 2-0

12308476_473802759458828_2483482093433508264_n (1)Μεγάλη νίκη με πολύ καλό ποδόσφαιρο για την ομάδα της Καλλιθέας, με αντίπαλο την ομάδα της Γλυφάδας. Η Καλλιθέα μπήκε δυνατά σε ένα ακόμα παιχνίδι και παίζοντας πολύ καλά και με σωστή ανάπτυξη βρέθηκε δυο φορές απέναντι από την εστία της Γλυφάδας με τον Φραγκογιάννη, ο οποίος δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στο 30′ ο Ελληνάκης κυνήγησε χαμένη μπαλιά και στην προσπάθειά του να βρεθεί σε θέση βολής ανατράπηκε. Το πέναλτι το εκτέλεσε ο ίδιος ανοίγοντας το σκορ, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Κώστα Ελευθεριάδη μπήκε πιο δυνατά με διάθεση να καθαρίσει το παιχνίδι και το πέτυχε στο 5′ με τον Παπαχρήστο. Στη συνέχεια η Καλλιθέα δεν απειλήθηκε καθόλου και με την κατοχή της μπάλας έκανε ό,τι ήθελε μέσα στον αγωνιστικό χώρο, χάνοντας δυο ακόμη καλές ευκαιρίες και έτσι έμεινε το 2-0.